Blog

İş montlarının önemi

            Biz insanlar dış görünüşleriyle değerlendirir ve değerleniriz. Her ne kadar böyle olması gerekmese de iş elbiseleri bizlerin hangi konumda olduğunu gösterir. Örneğin inşaatta çalışan bir elemanın giydiği iş elbisesi ile şantiyeye çıkan mühendis veya mimarın iş elbisesi aynı değildir. İlk baktığınızda bu farklılığı görebilirsiniz. İş kıyafetlerinin renklerinden bile bunu fark edebiliriz. Her işçinin kıyafeti kişisel ve özel üretilmektedir.               İş elbiseleri tulumla sınırlı değildir. Eldiveni, iş montu, maskesi, beresi, yeleği ve bunlar gibi iş elbiseleri üretilmektedir. Her mesleğin, yapılan her ayr..

Devamını Oku

İş yeleğinin faydaları

            Her mesleğin farklı görevleri vardır, bu farklı görevlerden dolayı da karşılıklı önlemek ve iş güvenliğini sağlamak için her birimin kendine has kıyafetleri vardır. Genelde iş yeleği olarak kullanılır. İş kıyafetlerinin özellikleri mesleklere göre değişir. Örnek verecek olursak bir maden işçisinin kıyafeti ile bir temizlik görevlisinin veya güvenlik görevlisinin kıyafeti farklı olur. Temizlik görevlisi baret kullanmaz, çünkü tehlike arz eden bir görevi yoktur, fakat maden işçisi, güvenlik amaçlı baret kullanır.               Genelde iş kıyafetle..

Devamını Oku
İş montu seçiminin çalışan ve işveren açısından önemi

İş montu seçiminin çalışan ve işveren açısından önemi

            İş kıyafetleri hem çalışan hem de işveren açısından son derece önemli bir konudur. Kıyafet seçimine işveren bazında baktığımızda ekonomik olanı tercih edilmek istenmektedir. Ancak iş montu alınırken ucuza kaçılırsa kısa bir süre sonra; elbiseler de yıpranma ve yırtılma meydana gelebilir.             Böyle olması da işveren açısından zarar demektir. Onun için iş elbiseler, iş yelekleri ve iş montların da kaliteli olan seçilmelidir. Çalışanlar soğuk ortamlar da çalışıyorsa, çalışanları terletmeyecek ince kıyafetler tercih edilmesi uygun olur. Soğuk ortamlar da çalışılıyorsa sıcak tutacak, yünlü kıyafetlerin tercih edi..

Devamını Oku