Firmaya Özel İş Elbiseleri Üretiyoruz!

İş Önlüğü Lacivert

İş Önlüğü Lacivert
İş önlükleri, iş sağlığı ve güvenliği açısından genellikle yönetmeliklere bağlı olarak düzenlenen ve iş yerlerinde demirbaş olarak kabul edilen eşyalardır. Bu nedenle, yönetmelikler iş kıyafetleri konusunda karar alırken mutlaka iş yerinin çalışma koşullarına ve iş sektörüne dikkat etmelidir. İş yerinde dikkat çekilecek unsur ne ise, yönetmelik kapsamında da iş önlüğü ile ilgili o detaylar yer almaktadır. Bu detaylardan bazıları, iş önlüğü rengi ve modeli olabilmektedir. 

İş Önlüğü Yönetmeliğinde Renk Detayı


Yönetmeliklerde, iş kıyafetleri ile ilgili maddeler mutlaka iş sektörünün çalışma ve ortam koşullarına göre sıralanmaktadır. Temizlik ve sağlık sektöründe yer alan firmalar için sağlık unsurunu ön plana çıkartmak isteyen kurumlar, iş kıyafeti renginde beyaz rengi tercih ederken, üretim tesisi ya da fabrika gibi daha yoğun ortamlarda koyu renkte iş önlükleri seçilmektedir. Özellikle, iş önlüğü lacivert rengi fabrika ve imalat yerlerinde tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise, kir ve lekelere karşı daha koruyucu renge sahip olmasıdır. 

İş Önlüğü Yönetmeliğinde Belirtilen Modeller


İş önlükleri, iş yerleri için önemli bir kıyafet olduğundan yönetmelik kapsamına dahil edilmiştir. İş sektörleri arasında bu nedenle nasıl ve ne şekilde iş önlüğü giyilmesi özellikle belirtilmiştir. Fabrika gibi yerlerde iş önlükleri daha uzun ve koruyucu olurken, eczane ya da sağlık çalışanları için iş önlükleri daha kısa modellerde üretilebilir. Bunun yanı sıra, iş önlüğü modellerinde deri iş önlüğü ya da pamuklu kumaştan üretilen iş önlüğü olarak ayrımlar da söz konusudur. 
Whatsapp Destek Hattı
WhatsApp

İletişime geçmek için hemen tıklayınız

Tıklayınız