Firmaya Özel İş Elbiseleri Üretiyoruz!
İş Önlüğü Kullanımı ve Modelleri
Firmaların kurumsal kimliğini yansıtabilmesi için, işçilerin rahat hareket edebilmesi için, güvenlik ve koruma amaçlı olarak iş elbisesi kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Bazı hizmet kollarında iş elbisesi kullanılması zorunlu bir hal almıştır. Özellikle Sanayi ve Ticaret alanında iş elbisesi kullanılması hem güvenlik açısından hem rahatlık açısından oldukça önem taşımaktadır. Bunun dışında inşaat sektörü gibi alanlarda da iş kıyafetlerin kullanıldığını görebilmeniz mümkündür.

Bu sebep ile Türkiye’de üniforma, önlük, iş elbisesi üretimi yapan pek çok farklı firma bu pazarda yerini almış bulunmaktadır. Hastane, yiyecek içecek alanlarında da iş kıyafeti kullanımını görmek mümkündür. İş elbisesi tercih ederken tamamen firmanızın özelliklerine göre tercih yapmanız gerekmektedir. Firmanızın çalışma prensibi, işçilerin izin güvenliğini sağlayacak özellikler, mevsimsel koşullar iş elbisesi seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlar arasında sayılabilir Bu sebeple yelek, tulum, mont, atkı gibi pek çok farklı iş kıyafeti parçasını seçerken bu ayrıntılara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Ayrıca çalışma sırasında işçilerin görünürlüğünün arttırılması gereken bir iş kolunda hizmet veriyorsanız seçeceğiniz renkler de daha dikkat çekici olmalıdır. İnşaat alanında fosforlu renk tercih edilmesi bu sebepten dolayıdır. İş elbiseleri arasında kullanılan en sık rastlanılan ürün ise iş önlüğü diyebiliriz. İş önlüğünün birçok farklı kullanım alanı bulunmaktadır. Buna göre de özellikleri, renkleri farklılık göstermektedir.

Beyaz İş Önlüğü Kullanan Firmalar ve Alanlar
İş önlüğü deyince hemen hemen herkesin aklına beyaz iş önlüğü gelmektedir. Çünkü sağlık sektöründe sıklıkla karşımıza beyaz önlük çıkmaktadır. Peki, hastanelerde, laboratuvar gibi sağlık alanında hizmet veren yerlerde neden beyaz iş önlüğü tercih edilmektedir? Bu tarz yerlerde hijyenin sağlanması gerektiği için herhangi bir mikrobun oluşmaması için kirin net bir şekilde görülmesi tercih edildiği için beyaz renkler sıklıkla kullanılmaktadır. Hatta bazı yiyecek içecek firmalarında da beyaz önlük kullanımını görmeniz mümkündür.

Buralarda da hijyene oldukça önem verilmesi gerektiği için seçilecek olan kıyafetin beyaz renkte olması önemlidir. Firmanız için talep edeceğiniz beyaz önlükler ile ilgili ön araştırmaları gerçekleştirdikten sonra mevsimsel koşulları da göz önüne alarak siparişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İş kıyafeti üreten firmalar iş önlüğü bazında oldukça geniş seçeneğe sahiptirler. Bu seçeneklerden sizin için uygun olan ve işleyişinizi hızlandıracak önlükleri tercih ederseniz daha aktif bir çalışma seçeneği sunduğunuz için işçilerden tam bir performans almanız mümkündür. Ayrıca yapılan işin düzenli bir şekilde yapılabilmesi ve sağlıklı sonuç alınabilmesi için de doğru renk ve modellerin seçimi oldukça önem arz etmektedir.

Beyaz İş Önlüğü Nerede Satılır?
Beyaz iş önlüğünün kullanım alanları sağlık ve yiyecek alanıyla kısıtlı değildir tabii ki. Eğitim alanında öğretmenlerin de beyaz önlük kullandığını görebilmeniz mümkündür. Daha birçok farklı iş alanında beyaz önlük kullanımına görmeniz mümkündür. Beyaz önlüğün bu kadar aktif kullanılması iş kıyafetleri satılan hemen hemen her yerde beyaz önlük görebilmenize neden olmaktadır. Yani beyaz iş önlüğü nerede satılır gibi bir soru aklınıza geliyorsa iş kıyafeti satan hemen hemen her yerde beyaz iş önlüğü görebilmeniz mümkündür cevabını verebiliriz.

Bu önlüklerin dik yakalıları,, bebek yakaları, çıtçıt düğmeli olanları, normal düğmeli olanları, fermuarlı olanları ve daha pek çok farklı modeli bulunmaktadır. İsteğe göre cepli veya cepsiz olarak da önlüklerin üretimlerini görmek mümkündür. Ayrıca beyaz önlüklerde firmanızın gerek reklamını yapmak gerek ise firma müşterilerine bilgi vermek amaçlı olarak çalışanların isminin, firmanızın logosunun veya numarasının bulunmuş olduğu baskı işlemlerini de tercih edebilirsiniz. İş kıyafeti üreten firmalar tüm bu hizmetleri de vermektedirler.

İş Önlüğü Fiyatları Nasıl Belirlenir?
Çalıştığınız alan için iş elbisesi, iş önlüğü, tulum gibi herhangi bir iş kıyafeti ihtiyacınız olduğu zaman ilgilendiğiniz bir konu da bu kıyafetlerin fiyatları olmaktadır. Çalışmış olduğunuz alanlar için kıyafet tercih edeceğiniz zaman isteyeceğiniz özel talepler, kıyafetlerin sayısı fiyatlara etki eden en önemli ayrıntılardandır. Ayrıca isteyeceğiniz iş kıyafetinin içerisinde bulunan parçalar da fiyatları etki etmektedir.

Bazı firmalar sadece önlük siparişi verirken bazı işletmeler önlük, yelek, mont, ayakkabı gibi pek çok parçanın bir arada olduğu kombinlerden sipariş verebilmektedir. Vermiş olduğunuz siparişler içerisinde baskılı veya baskısız olmaları da fiyatlara etki etmektedir.
Ayrıca seçeceğiniz kıyafetin mevsimsel özellikleri ve iş koşullarına göre kumaşları belirlendiği için belirlenen kumaşlar da fiyatlara oldukça önemli etki yapmaktadır. Özellikle iş önlüğü satın alacağınız zaman iş önlüğü fiyatları araştırması yapılmaktadır. İş önlüğü fiyatları önlük modellerine ve kullanılan kumaşa göre farklılık göstermektedir.

Atölye Önlüğü Modelleri Nasıl Olur?
Ülkemizde hizmet veren tekstil atölyeleri, daha birçok farklı atölye bulunmaktadır. Bu atölyelerde işçilerin rahat çalışmasını sağlamak amaçlı olarak ve güvenlik açısından atölye önlüğü tercih edilmektedir. Atölye önlüklerinin modellerinin nasıl olduğu çalışma prensibine göre belirlenmektedir. En kullanışlı atölye önlükleri ise genel olarak açık mavi renkte tercih edilmektedir. Önlük boyu bazen belden aşağıya sarkarken bazen dizlere kadar tercih edilebilmektedir. Hangi iş kolundaki atölye için önlük istediğinize göre bu ayrıntılar belirlenmektedir. Genel olarak atölye önlüklerinde sağda ve solda ön kapakta olmak üzere iki tane cep bulunmaktadır.

Düğmeli olarak üretilebilen atölye önlüklerinde fermuar kullanımı ise iş kazalarına neden olabileceği için çok fazla tercih edilmemektedir. Sanayi alanında da üretim yapan bazı firmalar atölye önlüğü tercih edebilmektedirler. Buralarda tercih edilecek olan atölye önlüklerinin renkleri, modelleri ise üretim yapılan ürüne ve kullanılan makinalara göre tercih edilmelidir. Çalışma sırasında herhangi bir kazanın meydana gelmemesi ve çalışan işçilerin gerekli işleri rahat bir şekilde yapabilmesini olmaktadır.
  
Bayan İş Önlüğü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
İşyerlerinde önlük kullanımı özellikle bayanlar açısından daha kullanışlı olmaktadır. Bayanların kullanmış olduğu kıyafetlerin günlük hayata uygun olması çalışırken rahat edememelerine neden olabilmektedir. Ayrıca kıyafetlerdeki ek parçalar bazı iş kazaları neden olabileceği düşünüldüğü zaman bayan iş önlüğü kullanımının gerekliliği daha fazla ortaya çıkmaktadır. Bayan iş önlüklerinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisi ise koşullardır. Sonuçta iş önlükleri kıyafetlerin üzerine giyilen ve kullanıldığı için ekstra bir kıyafet olmaktadır.

Bunların rahat bir şekilde giyilip çıkarılması sağlanacak modeller olması ve iş sırasında kolların rahat hareket edebilmesini sağlanması çalışmayı kolaylaştırmaktadır. Mevsimsel koşullara göre belirlenecek olan kumaşlarda rahat bir şekilde çalışma imkânı sunması açısından önemlidir. Bayanlar genel olarak kullanmış oldukları önlükler de hâkim yaka denilen modeli tercih etmektedir. Böylelikle tesettürlü veya açık fark etmeden bütün bayanların rahat bir şekilde yaka ile ilgili sorun yaşamadan bu önlükleri kullanabilmeleri mümkün hale gelmiştir. Tercih edilecek olan önlüğün leke tutmaması ve kolay yıkanabilir olması da önemli diğer ayrıntılardandır. Eğer firmanızda çalışan işçi yoğunluğu bayan ağırlıklı ise bu ayrıntılara dikkat ederek bayan iş önlüğü siparişi vermelisiniz.

İşyerimizde çalışan işçilerin bedenlerine göre ve mevsimsel özelliklerine göre kişi başı birden fazla ürün sipariş etmeniz ise sürekli olarak yeni sipariş vermenizin önüne geçecek önemli bir önlemdir. Böylelikle herhangi bir yıpranma veya zarar görme durumunda çalışanlarınız ikinci kıyafeti temin ederek tekrar sipariş derdinden sizleri kurtarabilir. Toplu sipariş verdiğiniz için de fiyatlar daha uygun olmaktadır. Bu da maliyet olarak firmanızın rahat etmesine yaramaktadır.
Whatsapp Destek Hattı
WhatsApp

İletişime geçmek için hemen tıklayınız

Tıklayınız