Firmaya Özel İş Elbiseleri Üretiyoruz!

Her çalışma ortamında çalışma koşulları ön planda olarak kullanılan iş kıyafetleri bulunmaktadır. Çalışma alanlarında kullanılan iş elbiseleri firmanın kurumsa kimliğini yansıtmak zorundadır. Bundan dolayı firmalar yaptırdıkları iş elbiselerine kendi firmasının logosunu amblemini veya markası koymak ister, bu noktada devreye baskı uygulaması veya nakış uygulaması girer gelin beraber bu 2 farklı tekniği inceleyelim buna göre karar verelim.

BASKILI UYGULAMA HAKKINDA:
Baskılı uygulama içerinde çeşitleri olan yöntem bulunan teknolojiyi yakından kullanan bir baskı yöntemidir. Çeşitleri aşağıda yer almaktadır.

TRANSFER BASKI: Transfer baskı sıcak ve kuru baskı olarakta bilinen bir baskı tekniğidir.Sunduğu desen ve renk zenginliği göz önüne alındığında son yıllarda teknolojiden çok sanatsal bir işlem haline gelmiştir.

SERİGRAFİ BASKI: Boya, rakle adını verdiğimiz (ustanın elinde tuttuğu sert dikdörtgen şeklinde düzgün boyanın elekten geçmesi için elek üzerinde ileri geri hareket ettirilen cisim) bir alet ile kumaşa geçirilir. Bu boya sadece gazenin (elek bezinin) üzeri örtülmemiş kısımlarından kumaşa geçer. İnce olan gaze iplikleri boyanın geçmesine engel olmadıkları için baskı yapılan malzemenin yüzeyine boya temiz ve düzgün olarak yayılır.
Şablon baskı daha basit ve ucuz olarak kolay ve çabuk değişen baskı şekilleri yapabildiğinden küçük tirajlı baskıya daha elverişlidir. Bu işi yapan ustanın el becerisi çok önemlidir.

FOLYO FLEX BASKI: Dijital Baskı sektöründe sıklıkla kullanılan folyo baskı tekniği genel olarak arkası yapışkanlı folyo üzerine dijital baskı yapılması şeklinde uygulanmaktadır. Folyo üzeri dijital baskı uygulandıktan sonra üzerine dayanıklılığını arttırmak amacı ile laminasyon kaplama (parlak laminasyon ve mat laminasyon olarak ikiye ayrılmaktadır.) yapılmaktadır.

DİJİTAL BASKI: Dijital Tekstil Baskı 2000′li yılların ikinci yarısından sonra yaygınlaşan bir baskı tipidir. Geleneksel emprime baskıdan (ülkemiz dışındaki adıyla screenprinting ) farkı cmyk ve beyaz pigment boyaların kullanımından yüksek adet renk elde edip, yüksek çözünürlüklü ve yüzde yüz organik bir baskı olmasıdır. Dijital tekstil baskı, metraj ve parça baskı olmak üzere emprime baskıya alternatif, uzun vadede daha ekonomik, tuşe ve kullanım açısından daha uzun soluklu bir baskı tipidir.

NAKIŞ UYGULAMASI HAKKINDA:
Nakış uygulaması iş elbiselerinde özellikle kalın kumaşlarda kullanılan bir sistemdir. Nakış iş elbiseleri polar, mont, yelek tarzı iş elbisesinde fazlasıyla uygulanır. İş kıyafetinde şık ve kaliteli bir görüntü sergilemesi uzun ömürlü olması tercih edilmesi sebebidir.

NAKIŞ UYGULAMA TEKNİK BİLGİSİ:
Bilgisayar ortamında tasarlanan türlü desenler , dokuma türü zeminlere ,değişik renkteki ipliklerin nakış makineleri yardımıyla kumaşa işlenmesi olayıdır.

Whatsapp Destek Hattı
WhatsApp

İletişime geçmek için hemen tıklayınız

Tıklayınız