Firmaya Özel İş Elbiseleri Üretiyoruz!

Kurumsal firma yapısı oluşturmayı hedefleyen her kuruluş iş elbiselerinde kendi logo veya nakış uygulaması yapmaktadır. Bu logo ve nakışlar iş elbiselerinde baskı yöntemiyle yada nakış uygulaması ile iş kıyafetlerinin ön kısımına, arka sırt kısımına uygulanmaktadır.

İş elbiselerinde uygulanan firma logosu baskısı, nakışı firmanın hizmet sağladığı yerlerde kimliğini taşımasına sebebiyet vermektedir. Baskılı ve Nakışlı İş Elbiseleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

Üretim Sahası bulunan fabrikalarda, Hizmet Sağlanan yerlerde, Yardım veya Sosyal Sorumluluk Bölgelerinde, Fabrika Alanlarının Bölümlerinde Çalışma Koşulunun Farklı Olduğu Yerlerde başlıca baskılı nakışlı iş elbiseleri kullanılmakta tercih edilmektedir.

Firmalar kendi markasını daha fazla kitleye ulaştırmak için marka algısı oluşturması gerekmektedir. Sahada fazla personeli olan firmalar başlıca en etkili yöntem olarak baskılı iş elbiseleri kullanmaktadır. Kurumsal kimliğe uygun olan iş elbiselerinde uygulanan firma tanıtımları personelin hangi alanda hizmet verdiği kadar iş yönetimi alanında da kolaylık sağlamakla beraber görevlendirmelerde kolaylık sağlamaktadır.

Baskılı iş elbiseleri mevsimlere göre farklılık göstermektedir. Örneğin: Kış aylarında daha çok yelek tarzı iş elbiseleri seçilirken, Yaz aylarında ise bu tercih daha çok tişört “t-shirt” üzerinde yoğunlaşmasına sebep olur. Firmalar marka bilinirliğini artırmayı planlıyorsa kullandıkları iş elbiselerinde mutlaka kendi firma markasını ve firma logosunu nakışlı ve baskılı olarak iş elbisesine uygulaması gerekmektedir. Bu konuda MYB Tekstil olarak iş elbiselerinize baskı ve nakış uygulaması yapılmaktadır.

İkaz yelekleri, özellikle acil durumlarda, kargaşayı önler. Acil durumlarda bulunması gereken elemanlara ikaz yelekleri giydirildiği zaman, kolay bulunurlar ve 'kime soracağız?' sorunu da ortadan kalkmış olur. Mühendis ve çocuk ikaz yelekleri de acil durumlarda kullanılmaktadır.

İnşaat ve benzeri alanlarda, mühendislerin bulunması için, mühendislere özel cepli ve çok daha şık ikaz yelekleri üretilmektedir. File ikaz yeleği ve file mühendis yeleği gibi çeşitlerle, çok daha rahat çalışabilirsiniz. İkaz yelekleri, iş elbiseleri kategorisinde, en geniş kullanım özelliklerine sahip ürünler arasındadır.

Toplumumuzda, özellikle önemli sektörlerde ikaz yelekleri dikkat çekmektedir. Kaza riski olan yerlerde, afet durumlarında ve benzeri durumlarda, ikaz yelekleri, oldukça yararlı iş elbise çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır. Standart özelikleriyle üretilen bu ürünler, kullanıldığı alana göre değişik özellikler taşımaktadır.

Acil sektörünün ikaz yelekleri, emniyet ve askeriye ikaz yelekleri ve inşaat sektörünün ikaz yelekleri, tasarım bakımından farklılık oluşturmaktadır. Bu farklılığa rağmen, bütün bu sektörler için üretilen ikaz yeleklerinin ortak noktası, ikaz özelliği ile üretilmesidir. 

Sıcakta çalışmak, işkence gibidir. Özellikle kavurucu sıcaklarda çalışan işçiler için özel yazlık iş elbiseleri çok gerekli hale gelir. Bir firmanın kalitesini ortaya koyan iş elbiseleri, yazlık çeşitleriyle, yaz aylarının çekilmez sıcaklarında, işçilerin rahat etmesini sağlamaktadır.

Yaz aylarında, sıcağa uygun kumaşlarla üretilen yazlık iş yelekleri, reflektörlü ve cepli üretilmektedir. Keten ve benzeri kışlık kumaşlar, yaz aylarında, vücudun serin kalmasını sağladığı için, yazlık iş yelekleri kategorisinde kullanılmaktadır. 

Yaz aylarına uygun elbiselerle çalışmak, iş kalitesini artırmaktadır. Markalaşmak ve sektöründe en iyi yere gelmek isteyen bütün firmalar, yazlık iş yelekleri kategorisinde, oldukça başarılı ve etkili çalışmaları tercih etmektedir. Markalaşmak için isim ve logo çalışması büyük önem taşımaktadır.

Firmanın kendine has renk ve logonun reklamlarla halka duyurulmasından sonra, bu logo ve renklerin, iş elbiselerinde de kullanılması, iş elbiselerinin reklam levhası durumuna gelmesine neden olur.

Yazlık iş yelekleri, hafiftir ve serin tutar. Bu nedenle, çalışma esnasında tercih edilir. Çok cepli yelekler, daha kullanışlıdır. Yaz aylarında yazlık iş yelekleri kategorisinde üretilen ikaz yelekleri de, yaz mevsimine göre üretilmektedir. Reflektörlü ve yaz mevsimine uygun keten, kumaş ve diğer yazlık kumaşlarla üretilen yazlık iş yelekleri, piyasası en geniş ürünlerden biridir.

Fosforlu ve reflektörlü yelekler, hastane, emniyet, askeriye ve sivil savunma ekiplerinin en çok kullandığı yelekleridir. Acil durumlarda, önemli görevlere sahip kişilerin bulunması için en iyi yöntem, ikaz yelekleridir.

Bu yeleklerin yazlık çeşitleri de vardır. Sahilde cankurtaranlar, sahil polisi, spor takımlarının antrenmanlarında ve sivil toplum kuruluşlarının davetlerinde, fosforlu yelekler tercih edilmektedir. Bu yeleklerin tercih edilmesi ile birlikte, görevliler, kalabalıkta hemen bulunmaktadır.

Yelek sektöründe büyük bir paya sahip olan yazlık iş yelekleri, profesyonel çalışmalarla iş hayatına devam eden popüler firmaların tercihi olarak bilinmektedir.

Sıcaklarda, iş yelekleriyle çalışmak, büyük kolaylık sağlamaktadır. Güneşin altında çalışanlar için, yazlık iş yelekleri, hem serinlemeye hem de iş kıyafeti görevi görmeye yaramaktadır. İsteğe bağlı tasarım ve baskılarla, istediğiniz iş elbisesi çeşitlerini sipariş edebilirsiniz. 

Kış aylarında çalışmak yaz aylarına göre zordur. Bu nedenle iyi giyinmek gerekir. İş hayatında da sağlığın korunması, birinci derecede önemlidir. Kışlık iş yelek çeşitleriyle, kış aylarında çalışan elemanlar.

Rahatlıkla soğuktan korunabilir. Kışlık iş kıyafetlerinde, genelde, iç kısmında polar bulunur.  Şişme mont tarzı kışlık iş yelekleri de tercih edilmektedir. 

İş elbiseleri kategorisinde üretilen ürünler, özel tasarımlarla üretilmektedir. Üretilen kışlık iş yelekleri, logo ve baskı çalışmalarıyla, firmanın reklamını yapabilmektedir. İkaz yeleklerinin de kışlık türleri üretilmektedir.

Kapitoneli iş yelekleri, gabardin iş yelekleri ve çok cepli kışlık iş yelekleri, piyasada üretilen ürünler arasındadır. Kış ayları, malum, kar yağışlı ve çok soğuk geçer. Bu nedenle, özellikle dışarıda çalışan elemanlar için, soğuktan koruyucu iş elbiseleri, büyük önem taşımaya başlar.

Kışlık yelek türleri, özellikle dışarıda giyilen ikaz yelekleri ve benzeri iş yelekleri, su geçirmez özelliğe sahip olacak şekilde üretilmektedir. Bunun nedeni ise, çalışan elemanların, kış soğuğundan dolayı, üşümesini engellemektedir. İçi polarlı çeşitleri, vücudu soğuktan korumaktadır.

Çok cepli, reflektörlü ve fermuarlı gibi özelliklere sahip olan kışlık iş yelekleri, profesyonel ekiplerin tercihi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yelek türleri, çok kullanışlı olması nedeniyle, en çok tercih edilen iş elbisesi çeşitlerindendir. İş elbiseleri kategorisinde üretilen bütün elbiseler, özel olarak üretilmektedir.

Personellerin beden ölçüleri dikkate alınmaktadır. İş elbisesi tasarım işlemlerinde, firmanın logosu ve firmayı temsil eden renkler, iş elbiselerinde kullanılmaktadır. Dünya'da markalaşan firmalar, iş elbisesi konusunda oldukça titiz davranmaktadır.

Teknik servis hizmetinde başarılı ve etkili çalışmalarla hizmet veren firmalar, iş elbiseleri konusunda en iyi tasarımları tercih etmektedir. İş yelekleri, iş elbiseleri kategorisinde, çok çeşitli üretilmektedir. İç mekân ve dış mekânlara uygun kışlık iş yelekleri ürünleri, firmalar tarafından üretilmektedir.

Kataloglardan beğenilen modeller, işçilerin bedenlerine göre dikilmektedir. Kumaş çeşitlerine göre, oldukça kolay ve başarılı bir şekilde iş elbisesi imalatı yapılmaktadır. İş veriminin artmasını isteyen bütün firma sahipleri, güven ve çalışma isteği meydana getiren iş elbiselerini,  özel tasarımlarla temin etmektedir. 

Promosyon çalışmaları, geleneksel reklam anlayışımızın bir parçası haline gelmiştir. Özellikle, yılbaşında, promosyon ürün dağıtmak, adet haline gelmiştir.

Hem hediye, hem reklam olan promosyon ürünler, özel çalışmalarla üretilmektedir. Bu özel çalışmalardan biri de promosyon yelek ürünlerdir. Promosyon yelek ürünler, özel baskı ve özel kalitede üretilmektedir.

İşverenler ve patronlar, firma markalaşması kategorisinde, en iyi çalışmalara imza atmaktadır. Reklam, vazgeçilmez markalaşma aracıdır. Bu kategoride üretilen promosyon yelek ürünler, firmanın logosu ve isteğe bağlı baskı işlemleriyle, mükemmel bir reklam aracı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sadece medyada reklam vermek yetmez, markalaşmak ve büyümek isteyen bütün şirketler için, bütün reklam alanlarında reklam vermek çok önemlidir. Bütün reklam alanlarında reklam vererek, kısa zamanda markalaşmak mümkündür. 

Logo ve renk seçimi, reklam işlemlerinde çok önemlidir. Göze hoş gelen renklerin ve logoların tercih edilmesi, reklam kategorisinde, çok önemlidir. Logoların renklerin içinde kaybolması ve promosyon yeleklerde fark edilmemesi, başarısız bir çalışma anlamına gelmektedir.

Bu nedenle, promosyon yelek kategorisinde yapılan bütün çalışmalarda, logo ve renkler mükemmel uyum ile bir araya getirilmelidir. Kaliteli yeleklerin seçimi de önemlidir. Yazlık ve kışlık üretilen yeleklerin, promosyon alemine girmesi ile birlikte, en çok tercih edilen promosyon ürünlerden biri haline gelmiştir.

Promosyon denilince kalem, çakmak ve saat aklımıza gelebilir. Ancak, yelek, hem çalışan kişiler için daha kullanışlı hem de daha görkemli bir hediye olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özel baskı yaptırmak ve en iyi yelekleri tercih etmek, firmanın itibarı için de çok önemlidir. İş yelekleri kategorisinde tercih edilen promosyon yelek çeşitleri için, en iyi çalışmalar, konusunda uzman olan firmaların tercih ettiği çalışmalardır.

Renk ve tasarım bakımından farklılık gösteren promosyon yelekler, cepli üretilebilmektedir. Gabardin, şişme yelek, keten yelek ve kot yelek gibi birçok kategoride üretilen ürün, isteğe bağlı bir şekilde üretilmektedir. Promosyonla tanıtım hizmetlerinin adet haline gelmesi nedeniyle, oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Yeleklerin kaliteli olması uzun süre kullanılmasına ve promosyon reklamın buna bağlı olarak, daha uzun sürmesine neden olacaktır.

Pantolon, erkek kıyafeti olarak bilinmesine rağmen, bayanlar için de pantolon üretilmektedir. Pantolonlar, rahat gezmek için en çok tercih edilen kıyafetler arasındadır. Özellikle iş dünyası için özel üretilen iş pantolonları, rahat hareket edebilme özelliğine göre üretilmektedir.

İş elbiseleri kategorisinde üretilen bütün ürünlerle uyumlu olan iş pantolonları, renk ve tasarım bakımından oldukça geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Poseidon, teknik pantolon, teknik kot pantolon, carnaby pantolon, gabardin pantolon, kargo pantolon ve komando pantolon gibi birçok çeşitle üretilen iş pantolonları, elemanların bedenlerine göre özel olarak üretilmektedir.

İş pantolonları, rahat hareket kabiliyetine göre özel dikilmektedir. Bol cepli iş pantolonları, en çok tercih edilen iş kıyafetlerindendir. Bunun nedeni ise, ceplerin oldukça kullanışlı olmasıdır. Komando ve kargo pantolonları, çok hareketli işlerde, en çok tercih edilen iş kıyafetleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özel reflektörlü pantolonlar, fark edilme özelliği nedeniyle tercih edilmektedir. Özellikle erkekler için iş kıyafeti çok önemlidir. Günlük özel kıyafetlerle çalışmak, erkekler için mümkün değildir. Bu nedenle iş kıyafeti olarak ayrı bir elbiseye ihtiyaç duyarlar.

En iyi çözüm ise, iş elbiseleri kategorisine üretilen ve dayanıklı olan iş kıyafetleridir. Bu iş kıyafetlerinden olan iş pantolonları, pratik üretim özelliği ile üretilmektedir. Pantolon sektöründe önemli bir yere sahip olan iş pantolonları, personellerin beden ölçüleri dikkate alınarak üretilmektedir. 

Markalaşmak ve sektöründe popüler olmak isteyen bütün firmalar için, iş kıyafetleri, vazgeçilmez bir unsurdur. Takım halinde  bir görüntüye sahip olan teknik servis ekibi, müşteriler tarafından daha çok beğenilmektedir.

Firmanın prestijini artıran bu iş elbisesi çalışmaları, logo çalışmalarının iş elbiselerine eklenmesiyle, firmanın reklamını yapmaktadır. Reklama önem veren firmalar, sektöründe da çok tanınmaktadır. Bunun sonucunda en çok tercih edilen firma olmaktadır. Kaliteli ve kumaş ve baskı seçenekleriyle üretilen iş elbiseleri, senelerce dayanmaktadır.

İş elbiselerinin kolay temizlenme özelliğine sahip olması da, çok önemlidir. Kolay temizlenen iş elbiseleri, sürekli temiz kalmaktadır. Temiz iş elbiseleri, yine firmanın prestijini direkt olarak etkilemektedir. Kumaş ve tasarım bakımından farklı olarak üretilen iş elbiseleri, isteğe bağlı bir şekilde üretilmektedir. 

Ekonomi dünyasında boy gösteren göze firmalar için oldukça önemli olan iş elbisesi kategorisi, yazlık iş pantolonları çeşitleriyle, rahat çalışma ortamları sunmaktadır.

Tekstil sektöründe, kendine has modellerle hizmet veren iş elbisesi firmaları, mevsimlik iş elbisesi üreterek, firmalarda çalışan elemanların daha verimli çalışması için en iyi çalışmalara imza atmaktadır. 

Kargo, komando, kot, gabardin, safari ve reflektörlü çeşitleriyle, yazlık iş pantolonları, çalışma performansı ve firma prestijini artırmaktadır. Konusunda uzman olan iş elbisesi firması, bedene göre imalat yapmaktadır.

Çok cepli ve çok fonksiyonlu yazlık iş pantolonları üreten firma, başarılı ve etkili çalışma yöntemlerini tercih etmektedir. Diğer iş elbise çeşitleriyle uyumlu üretilen yazlık iş pantolonları, takım olarak üretilmektedir.

Ekip anlayışı, çalışma ekipleri için önemlidir. Biz duygusu ve takım çalışması, başarılı iş çıkarmak için önemli unsurlardır. Takım ruhu ile hareket eden ve kısa zamanda çözüm üreten firmalar, bu sorunu iş elbiseleriyle çözmektedir.

Dünya piyasalarında ve birçok sektörde, yazlık iş pantolonları ve diğer iş elbiseleri,  en çok tercih edilen markalaşma ve prestij aracı olarak tercih edilmektedir. Dünya piyasalarında ve ülke piyasasında belli bir noktaya gelerek, sektörde birinci olmak için, standartların üstünde bir firma olmak gerekir. Bu standartlara ulaşmak için belli şartlar vardır. İş elbiseleri kategorisi, bu şartların içerisindedir.

Logo çalışması, iş elbiseleri kategorisinde reklam aracı olarak karşımıza çıkmaktadır. Sektöründe lider olmak isteyen bir firma, en iyi logoyu seçmelidir. İş elbiselerine logonun bastırılması ve özel baskıların gerçekleştirilmesi, aynı zamanda reklam anlamına gelmektedir.

Reklamlarla adını duyuran firmanın logosu, iş elbiselerine, uygun bir şekilde basıldığı zaman, markalaşma kategorisi için önemli bir adım olacaktır. Ancak burada dikkat edilecek husus, logonun anlaşılır olması ve iş elbiselerine anlaşılır bir şekilde basılmasıdır.

Kalitesiz bir iş elbisesine anlaşılmayan bir logonun basılması, hiç bir şey ifade etmez. Sıcak havalar için yazlık keten ve kot türü iş elbiseleri yapılırken, kış ayları için ise, yünlü ve içi polar ile kaplı iş elbiseleri tercih edilmektedir. 

İş elbiseleri kategorisinde üretilen bütün pantolonlar, rahat hareket ederek, rahat çalışma özelliğine göre dikilmektedir. Kargo ve komando pantolonları, çok hareketli işler için çok rahat tasarımlara sahiptir.

Temizlenme özelliği fazla olan kumaşların tercih edildiği kışlık iş pantolonları, uzun süre kullanılan ve çok dayanıklı olan ürünlerdir. Tekstil sektörünü içerisinde bulunmasına rağmen, reklam sektörüne de giren iş elbiseleri, özel baskılarıyla, firmanızın ücretsiz reklam panoları gibidir. Promosyon yelek ürünleri, promosyon reklam sektöründe en çok kullanılan iş elbisesidir.

Kışlık pantolonlara, firma ile ilgili reklam içeriklerinin işlemesi de, oldukça etkili olmaktadır. İş pantolonu yaptırmak isteyen bir firma, öncelikle katalogdan model beğenmelidir.

Renklerin firma logolarıyla uyumlu olması önemlidir. Logonun kışlık iş pantolonları çeşitlerinin hangi tarafına işleneceğini çok iyi tespit etmelidir. İsim uygun düşmediği zaman, firmayı hatırlatan logonun basımı da yeterli olmaktadır. İşçi bedenlerinin tespit edilmesi ile iş elbiseleri dikime gitmektedir.

İş yelekleri, kolsuz olması ve hafif olması nedeniyle, ceket türlerine göre daha çok tercih edilmektedir. Kışlık iş yeleği de kolsuz ve hafiftir. Çok cepli olmaları, küçük malzemelerin taşınması işlemini kolaylaştırmıştır.

Ayrıca, fosfor özellikler ve reflektör özellikler, yelek kategorisinde çok önemlidir. Karanlıkta fark ettiren özelliklere sahip olan fosfor ve reflektör özellikleri, iş yelekleri imalatı kategorisinde kullanılmaktadır.

Büyük şirket olma yolunda ilerlemek isteyen bütün firmalar için olmazsa olmaz haline gelen iş elbiseleri, büyük önem taşımaya başlamıştır. Logo çalışmaları, iş yelekleri çeşitlerinde de uygulanmaktadır. Özellikle promosyon çalışmalarında, iş yelekleri, tam bir reklam aracı haline gelmektedir. 

Çok cepli yelekler, ceplerinin çok olması nedeniyle, çalışma esnasında oldukça pratiktir. Yeleğin hafif olması ve ceplerin çok olması, yaz aylarında da bu iş yelekleri çeşitlerinin tercih edilmesine neden olmuştur.

Gazeteci yeleği ile satılan ürünleri, iş dünyasına kazandıran iş yelekleri firmaları, her işçi için beden ölçüsü almaktadır. İsteğe bağlı logo ve baskı işlemleri gerçekleştiren firmalar, yelekleri birçok çeşitte üretmektedir.

Yazlık yelekler kot ve keten kumaşlardan üretilmektedir. Avcı iş yelekleri de oldukça rağbet görmektedir. Kışlık yeleklerde, içi polar özelliği, ön plana çıkmaktadır. Bu polar özelliği sayesinde, kış aylarında rahat çalışma imkânları oluşturulmaktadır. 

Yelek türü kıyafetlerle çalışmanın birçok avantajı vardır. Mesela, çok cepli yelekleri kullanan işçiler, cepleri çok iyi kullanmaktadırlar. Bu nedenle çok cepli yelekler tercih edilmektedir. İş yelekleri, keten yelek, kot yelek, kanvas yelek, çok cepli reflektörlü yelek, 10 cepli çok fonksiyonlu yelek, avcı yelek, içi polarlı kışlık yelek, ikaz yelek ve  şişme yelek gibi birçok çeşitle üretilmektedir. 

İkaz yelekleri, özellikle sağlık sektöründe, acillerde çok kullanılmaktadır. Sivil savunma, askeriyi ve emniyet mensuplarının en çok kullandığı yelek çeşidi, ikaz yelekleridir.

Adından da anlaşılacağı gibi ikaz yelekleri, ikaz yani uyarı özelliklidir. Fosfor ve reflektör özelikleriyle, çok uzaktan rahatlıkla fark edilen bu yelekler, önemli işlerde, önemli kişilere giydirilmektedir.

Afet durumlarında, sivil savunma ekipleri, ikaz yelekleri giyerler. Böylece, afet durumunda, hemen fark edilirler. 

Kurumlar veya kuruluşlar kendi bünyesinde çalışma sürdüren personelleri için kurumsal kimliğine uygun iş kıyafetleri vermektedir. Bu iş elbiseleri personelin rahat ve konforlu çalışma olanağı sağlamasını, firma içerisinde bölümlerin belirlenmesinde önemli bir rol almaktadır.

Bu durumda kurumlar veya firmalar personeli için yıl içerisinde 2 defa personel kıyafeti temin etmektedir. Bu süreçte iş elbiseleri firmalarından teklifler toplamakta uygun gördüğü firmaya ürün yaptırmaktadır. İş elbiseleri firmaları kendi bünyesinde belirlediği çalışma koşulları bulunmaktadır.

Bazı iş kıyafeti üreticilerinin uyguladığı bu çalışma sistemlerini birlikte ele alalım.
Genel olarak randevu veya talep doğrultusunda firmanın önceki yaptırdığı ürünlerin özellikleri veya görsel örnekleri iş elbisesi üreticisine iletilir. Üretici firma iletilen numuneye göre fiyat teklifi vermektedir. Verilen teklif firma tarafından onaylanması durumunda örnek gösterilen personel kıyafetinin özelliklerine göre şahit numune yapılır. Yapılan şahit numune firma tarafından onaylamasıyla seri üretime geçilir. Üretim bittiğinde, firmaya gönderilmek üzerine anlaşılan kargo kuruluşuna veya kendi bünyesinde ki araçlar ile firmanın teslimat adresine gönderilir.

Yukarıda belirtilen süreç tamamen üretim planlamasında olması gerekmektedir. Firma hem şahit numune ile kendini garanti altına alırken, üreticide aynı şekilde kendini garantiye almaktadır.
İş elbiselerinde satın alma durumunda üretici firmanın ödeme planı işleme alınmaktadır.

Örneğin; Üretici firma üretim başlangıcında %40 nakit ödeme isteyebilir, geri kalan ödemeyi ise ürün tesliminde 2 aylık çek ile tahsil edebilir. Her şeyden önce karşılıklı güven en önemlisidir.

Gündelik yaşantımızda kullandığımız kıyafetlerimiz gibi iş hayatımızda da kullandığımız iş elbiselerinin rahat ve kullanışlı olmasını istiyoruz. Keyifli çalışma ortamı tamamen kullandığımız iş kıyafetlerinin de bizi rahat ettirmesi gerekmektedir. Firmaların iş elbisesi üreticilerinden istediğini uygun fiyatlı, kaliteli iş elbiseleridir. Bu noktada profesyonel iş elbiseleri üreticileri firmanın bünyesinde bulunan personelin beden tablosuna göre talep edilen pantolon, mont, yelek vs. iş giysilerinde kalıbına uygun olarak üretim sürecine geçerler.


Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise iş elbiselerinin mevsimsel işin niteliğine göre uygun kumaşın kullanılması gerekmektedir. Örneğin; Yaz aylarında kullanılacak profesyonel iş elbiseleri pantolonlar için 16/12 Gabardin kumaş kullanılması gerekirken, iş tişörtlerinde ise %100 pamuklu kumaşlar tercih edilmelidir.

Müşteri memnuniyetini ön planda tutmak isteyen MYB Tekstil bu tür önerileri her zaman çalıştığı firmalara sunmaktadır. Firma olarak pantolonların kalıbına uygun olması üretim aşamasında punterezlerin doğru zamanda doğru alanlara uygulamasını, baskı veya nakış uygulamasında mutlaka müşteri onayı almasıyla beraber üretim sürecini sonlandırır.


Ürünün bitiminden sevkiyatına gelinen noktada ise ambalaj, paketleme ve kolilemede çok titiz davranmakta farklı sevkiyat alanlarına göre gruplandırarak firmaya zamanında teslimat etmeyi hedeflemektedir. Profesyonelliği iş ahlakı olarak ta benimsiyor, üretimimize yansıtıyoruz.

İş dünyasında her firma sahibi markasının bilinirliğini artırmak ister, bu noktada firmasının her alanında  kurumsal kimliğini kullanmaya özen gösterir.

Kullanılan kurumsal kimliğini iş kıyafetlerine de yansıtmak firmaların marka bilinirliğini de çalışma alanında ve sahada dikkat çekmesine sebep olmaktadır.
Bu noktada farklı arayışlar ve düşünceler sonucunda özel tasarım iş kıyafetleri firmaların insan kaynakları, satın alma yetkililerinin dikkatini çekmiştir.

Özel tasarım iş elbiselerini bünyemizde alanında uzman kıyafet “Grafik Tasarım” uzmanı bulunmaktadır. Firmaların talepleri doğrultusunda üretim öncesi tasarım uygulaması yaparak firmaya sunma imkanımız bulunmaktadır.


Tasarımlar ilgili departman tarafından onaylanması sonucunda üretim bölümüzde bulunan kalıp çalışmasıyla beraber kesimhaneye iletilir. Kesilen parçalar onaylanan tasarıma göre dikilip istenilen özel tasarım iş elbiselerine dönüştürülür.

Bu ürün firmanın onayına sunularak onaylamasıyla seri üretime geçilir.

Günümüzde birçok firma çalışma ortamına göre çeşitli iş kıyafetleri almaktadır. Alınan iş kıyafetlerinin kaliteli olması firmanın prestijinin göstergesi olmasının yanında personeline verdiği değeri göstermektedir.


Alınan iş elbiselerinin kaliteli olduğunu, kullanan personelin rahatlığı ve iş kıyafetinin belirlenen kullanım süresinde deforme olmaması ile alakalıdır. Burada kaliteli iş elbiseleri belirlerken hem üretici tarafında hem de firma satın alması tarafında belli kriterler belirlenmesi gerekmektedir.

Firma alacağı iş elbiselerinin kaliteli olması için belirlediği şartnameyi üretici firmaya sunması gerekmektedir. Üretici firma ise belirli şartların olduğu iş elbiseleri kaliteli olarak firmaya sunmak zorundadır. Burada belirlenecek birçok konuda çalışma şartlarının nasıl olduğu kadar seçilecek kumaşa göre farklılıkta göstermektedir.

İş elbiseleri her alanda kullanım amacına uygun olmayabilir burada dikkat edilmesi gereken şartnameyi hazırlayan tarafından çalışma koşulları mevsimsel farklılıklar gibi durum şartlarını bildirmesiyle iş elbisesinin kaliteli olması için üretime geçecek üreticide şartnamede belirtilen durumları göz önünde belirterek kaliteli iş elbisesi üretmesidir.

İş kıyafetlerinin birçok çeşidi vardır. Bahçıvan tulumu, en çok bilinen iş elbiselerindendir. Logo ve diğer baskı işlemlerini yapabilen firmalar, yan cepli, beli lastikli, askılı ve fermuarlı gibi birçok iş elbisesi çeşidini üretmektedir. Safari takımları da yandan cepli olarak üretilmektedir. Mont ürünleri de çeşitli kumaşlardan üretilmektedir. Şişme mont ürünleri ve kışlık mont ürünleri de kaliteli bir şekilde üretilmektedir.

Özel iş pantolonları, ceketleri, kot pantolonları, reflektör şeritli ürünler, aşçı elbiseleri, sağlık sektörünün elbiseleri, güvenlik sektörünün elbiseleri ve diğer sektörlerin iş elbiseleri, iş elbisesi kategorisinde üretilen çeşitlerdir. Yelek çeşitleri de çok geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Cepli keten, kot yelekler, cankurtaran yelekleri ve ikaz yelekleri, yelek kategorisinde üretilen çeşitlerdendir. 

Önlük, tişört ve sweat shirt çeşitleri de, isteğe bağlı bir şekilde baskılı olarak üretilmektedir. İş dünyası için vazgeçilmez bir ihtiyaç haline gelen iş elbiseleri, profesyonel ekipler için önemli bir unsur haline gelmiştir.

İş Elbiseleri, Kurumsallaşmak isteyen bütün firmalar için gerekli hale gelen çeşitli kumaşlardan üretilmektedir. Kurumu hatırlatan renk ve logolarla süslenen bu elbise çeşitleri, kışlık ve yazlık üretilmektedir.

Spor takımlarında, aynı formaların giyilmesi ile birlikte, psikolojik olarak, takım ruhu oluşmaktadır. Garsonlara ve fabrika işçilerine aynı elbiselerin giydirilmesi, askerlere aynı kamuflajın giydirilmesi, takım ruhunun oluşması içindir. İş elbiseleri de, iş dünyasında takım ruhu oluşturmaktadır.

İş elbiselerinde, işçinin bedeni konusu yanında, işçinin o iş elbisesi içerisinde rahat ve huzurlu bir şekilde çalışması da önemlidir. Kışlık elbiselerde, hareket performansı hesaplanmaktadır. İşçinin aşırı terlemesini önlemek için, kışlık elbise üretiminde, en iyi tasarımlar üretilmektedir.

Çalışma şartlarına göre, çalışma mekanlarının sıcaklık değerlerine göre, özel kumaşlar  kullanılmaktadır. Dışarıda çalışanlar için, daha kalın ve yünlü kışlık iş kıyafetleri üretilmektedir. İç mekanlar da çalışanlar için, mekanın ısısına göre, kışlık iş elbiseleri üretilmektedir.

İş elbiseleri kategorisinde üretilen kışlık ürünler, işçilerinizin kış aylarında soğuktan etkilenmesini önleyecektir. Bu nedenle, iş elbiseleri, işçilerin kış aylarında üşümesini engelleyecektir. Her işçinin kendilerine özel iş elbisesi tedarik etmesi, çalışma ekibinin, ekip ruhunda uzaklaşmasına neden olacaktır. Bu nedenle, iş elbiselerinin ilk etkisi, ekip ruhu oluşturmasıdır. 

Büyük firmalar, içeri ve dışarı personeli için, iş elbiseleri konusunda oldukça titizdir. Firmaya özel renklerde dikilen iş elbiseleri, yine firmaya özel logolarla üretilmektedir. Özel baskı hizmetiyle, istenilen resim ve grafikler, elbiselere işlenmektedir. Böylece, iş elbiseleri, işçi için kullanışlı olmakla birlikte, aynı zamanda, firmanın reklamını yapan, reklam panosu görevi de görmektedir.

İşçilerin, mükemmel çalışma hizmeti vermesiyle, müşteri beğenisi alması, önemli bir husustur. İş elbiseleri, bu beğenini oluşmasına büyük katkısı vardır. Uzaktan iş elbiselerini gören müşteriler, hemen sizi tanıyacaktır. Bu durumda, iş elbiseleri, sürekli reklam oluşturan bir etken olarak karşımıza çıkacaktır. Mükemmel bir çalışma ekibi isteyenler için, iş elbiseleri en iyi çözümdür.

Kışlık iş elbiseleri, kışın olumsuz hava şartlarına göre üretilen elbiselerdir. Yünlü olan bu elbiseler, polar ve benzeri kışlık kumaşlardan üretilmektedir. Şişme montlar, kabanlar  ve benzeri kışlık iş elbiseleri, kış şartlarına göre üretilmektedir.

Montlar, kabanlar ve çalışma esnasında işçiyi terletmeyecek olan sweat shirtler, kışlık kategorisinde, isteğe bağlı baskı seçenekleriyle, üretilmektedir. Kışlık, mont, yelek, pantolon ve üniforma üreten firmalar, firmaların isteğine göre üretim gerçekleştirmektedir.

Kargo, safari, gabardin ve komando iş pantolonlarıyla, estetik çalışmalara imza atan firmalar, kışlık iş elbisesi kategorisinde, renk ve tasarım konusunda, isteğe bağlı bir şekilde çalışmaktadır. 

Yaz aylarında elemanların rahat etmesi için, iş elbise kategorisi önemlidir. İş elbiseleri içerisinde rahat olan işçiler, daha iyi çalışmaktadır. İş elbisesi, sektöründe markalaşmak isteyen bütün firmalar için gerekli hale gelmiştir. İş elbiselerine logolarını bastıran firmalar, ücretsiz reklam imkanlarını yakalamaktadır.

Öyle ki, markalaşan firmaların yazlık iş elbisesi, uzaktan hemen tanınmaktadır. İş elbisesini tercih etmeyen firmalarda, işçiler, dışarıdan hoş gözükmemektedir. Özellikle teknik servis hizmetlerinde, iş elbiseleri, profesyonel bir hava katmaktadır. Kaliteli hizmet anlayışını, iş elbiseleriyle daha iyi konuma çıkarmak elinizdedir.

Yazlık veya kışlık olsun, iş elbiselerinde beden çok önemlidir. İşçilerin bedenleri hesap edilmeden yaptırılan iş elbiseleri, işçiler için sorun oluşturmaktadır. Bu nedenle, iş elbisesi yaptırırken, işin uzmanı olan kişilere başvurmak, bu gibi sorunları ortadan kaldıracaktır. Sektöründe en önde giden firma olmak isteyen bütün patronlar için, iş elbisesi çok önemlidir.

Bütün sektörlerde, tertip ve düzen her zaman için büyük avantaj sağlamaktadır. Kışlık ve yazlık iş kıyafeti kategorisinde üretilen bütün ürünler, çalışma performansını artırmakla birlikte, pratik çalışma yeteneği de kazandırmaktadır. Takım ruhunu oluşturan etkenlerden biri olan iş elbiseleri, grup çalışmasında, işçilerin motive olmasını sağlayan en önemli etkenler arasındadır.

Çalışma aletlerinin iş elbiselerinde taşınması da önemli bir husustur. Bahçıvan tulumlarında, inşaat işçilerini özel kıyafetlerinde ve benzeri iş kıyafetlerinde, kullanılan aletler için, özel bölümler dikilmektedir. Böylece çok daha pratik çalışma yöntemleri meydana gelmektedir.

Çok cepli yeleklerin tercih sebeplerinden biri de, ceplerin kullanımının çok daha geniş olmasıdır. Reflektör özellikli iş elbiseleri, acil durumlarda, önemli işçilerin kolay bulunmasını sağlayan etkenlerden biridir. Bu nedenle, iş elbisesi kategorisinde en çok tercih edilen ürünler arasındadır.

Sıcakta çalışmak için özel kıyafetlerin tedarik edilmesi, verimi artıran unsurlardandır. Bu nedenle, işini bilen firmalar, yazlık iş elbiseleri kategorisinde, en iyi tercihleri gerçekleştirmektedir.

Pantolon, ceket, gömlek, t-shirt ve yelek kategorisinde birçok yazlık iş elbiseleri üretilmektedir.

Yazlık reflektörlü pantolonlar, lacoste t-shirtler, yazlık çok cepli yelekler, iş tulumu ve komando pantolonlar, yazlık iş elbiseleri kategorisinde üretilen ürünlerdir.

Çalışma elbisesi konusunda fabrikalar ve benzeri yerler, özel önlükler tedarik etmektedir. Bu önlükler, fabrikanın kurumsal bir havaya girmesine neden olmaktadır. Özel giysileri de koruyan bu önlükler, kışlık iş pantolonları gibi, iş elbiseleri kategorisinde değerlendirilmektedir.

Kışlık iş pantolonları ise, kışlık kumaşlardan üretilmektedir. Yünlü ve kalın kumaş türlerinden üretilen bu pantolonlar, birçok modelde üretilmektedir. Bu modeller, komando, kot, safari, kargo, reflektörlü, battal boy, güvenlik pantolonu ve çok cepli pantolon olarak üretilmektedir.

İş pantolonlarına özel baskı yapabilen firmalar, firmanıza yakışır kışlık iş pantolonları üretimini gerçekleştirmektedir. Beden olarak özel dikim özellikleriyle sunulan kışlık iş pantolonları, kış aylarında üşümeden çalışmanızı sağlamaktadır. 

Boya ve benzeri işlerde olsun, bahçe işlerinde olsun, eski pantolon ve eski ayakkabı ile çalışmak, oldukça zahmetlidir. Eski elbiselerle teknik servis hizmeti vermek de, firma için kötü reklam olacaktır. Bahçe tulumu ve boyacılara özel iş elbiseleri, hem rahat çalışmanızı sağlayacak, hem de tertipli bir görüntü verecektir.

Özellikle sektörde popüler bir firmaysanız, yapacağınız şey, firmaya yakışır iş elbiseleriyle hareket etmektir. Tertipli düzenli ve işini iyi yapan firmalar, her zaman için popüler olmuştur. 

Tek tip ve estetik iş elbiseleriyle çalışan teknik servis ekipleri, müşteri kategorisinde değer kazanmaktadır. Müşterilere güven veren ve profesyonel ekip hüviyeti kazandıran iş elbiseleri, sektöründe önde gitmek isteyen firmalar için büyük bir avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır. İş elbisesi kategorisinde önemli olan noktalardan biri de, işçilerin beden ölçülerinin alınmasıdır.

Rahat ve verimli bir şekilde işçilerin çalışması için,iş kıyafetleri içerisinde rahat hareket etmeleri gerekir. Kış aylarında soğuktan etkilenmemek için, kışlık iş elbiseleri, yaz aylarında da, sıcaktan terlememek için yaz iş elbiseleri tercih edilir. İş elbiselerinin kolay temizlenir olması da önemli bir husustur.
Whatsapp Destek Hattı
WhatsApp

İletişime geçmek için hemen tıklayınız

Tıklayınız